ZdorovGuru.com

Enterosgel - mărturie la manualul de instrucțiuni

enterosgelEnterosgel se referă la adsorbantul, în care compoziția conține un siliciu organic. Datorita proprietatilor sale benefice ale medicamentului este capabil să absoarbă toate componentele nocive care se acumulează în stomac, și apoi începe să le retragă din organism. Beneficii Enterosgelya că pentru curățarea corpului nu atinge utilul, enzimele necesare. Medicamentul are un efect pozitiv asupra vaselor sanguine ale tractului gastro-intestinal, ajută la restabilirea microflorei intestinale. Medicamentul este utilizat în diferite tipuri de diaree, psoriazis, intoxicație alimentară

, eczeme, dermatita atopica și pentru a scăpa de acnee.

Indicații pentru a primi adsorbant

Enterosgel este prescris pentru aceste patologii:

  • Cel mai puternic de detoxifiere în organism. De regulă, o astfel de stare este văzută cu boli renale - rinichi polichistic, glomerulonefrite, pielonefrite.
  • ficat infecțioasă toxic - hepatita A, B, un fel toxic de hepatită, ciroză, hepatocholecystitis, colestază, care este însoțită de insuficienta hepatica si alergii severe.
  • Colită, gastrită, enterocolită, diaree.
  • Intoxicare și boli infecțioase. Acestea includ medicamente, intoxicație cu alcool, diferite tipuri de reacții alergice, boli de piele - neurodermite, diateză.
  • arsuri intoxicației, proces septic. purulent
  • toxicoza la femeile gravide.
  • disbioză intestinală.

Cum să luați Enterosgel?

Asociați pregătire pentru administrare de trei ori pe zi, în timp ce este necesar să se spele în jos apa purificată. Este demn de remarcat faptul că trebuie să luați Enterosgel între consumul de alimente: două ore înainte, atunci când stai jos să mănânce sau după.

Copiii de la 3 la 5 ani este dat o linguriță de sorbent de trei ori pe zi. Dar, cu vârste cuprinse între 5 și 14 ani, la un moment dat între, puteți avea o lingură de desert băutură, o zi - nu mai mult de 30 de grame.

medicament disponibil sub formă de gel, pastă, astfel încât să poată fi luate imediat. Tratamentul durează cursul de cel mult două săptămâni. În caz de intoxicație severă Enterosgel se efectuează în termen de 4 zile de dozare dublu. In patologii severe (hepatita C, ciroza, icter obstructiv) desemnează două sau lună curs.

Video: Enterosgel | Instrucțiuni de utilizare

Efectele secundare ale medicamentului

În timpul recepției Enterosgelya reacții adverse grave nu. Uneori, pot apărea constipație. În această situație, cel mai bun lucru de făcut înainte de culcare clismă.

Contraindicații Enterosgelya

Denied primirea adsorbantul într-o situație de urgență ileus. Numai atunci când obstrucția persistă, poate fi luat droguri.

Video: Enterosgel - Gel de intoxicare

Atenție! În cazul în care alte medicamente sunt luate cu Enterosgelem, acestea nu vor fi pe deplin absorbite în organism. Acesta este motivul pentru care adsorbantul trebuie băută în decurs de 2 ore sau 2 ore după orice alt medicament.

Ca munca de droguri?

Enterosgel - cel mai bun detoxifiere de droguri. După ce a primit începe să fie absorbită în conținutul intestinal, sânge, apoi afișează:

  • Toxinele.
  • Radionuclizii.
  • Produse metabolismului incomplet.

În timpul purificării din microflora patogenă, patogen, bifidumbacteria normale, lactobacili, colibacteria rămân în intestin.

Video: Proiect "enterosgel" (Inițiative strategice)

Verificat! După utilizare Enterosgelya îmbunătățește semnificativ funcția ficatului, intestin, rinichi si normaliza măsurătorile de urină, sânge.



Datorită înfășurător adsorbantul efect de gel protejează împotriva diferitelor agresiuni, previne erozivă și procesele ulcerative. Vă rugăm să rețineți, Enterosgel nu este absorbit în tractul digestiv. Folositi-l stimula sistemul imunitar.

acțiune Sorbția Enterosgelya

Un medicament capabil excreta diverse toxine, alergeni, bacterii, alcool, metale grele, toxine. De asemenea, medicamentul incriminat ajuta corpul unora dintre produsele reziduale metabolice acumulate:

  • Uree.
  • Excesul de bilirubina.
  • Lipidele.
  • colesterol.
  • Metaboliți.

În acest caz, Enterosgel nu afectează absorbția diferitelor oligoelemente, vitamine, face posibilă restabilirea microflorei intestinale deranjat, are un efect pozitiv asupra motilității intestinale.

Cum să păstrați absorbantului?

Vă rugăm să rețineți că medicamentul nu ar trebui să fie înghețate. Enterosorbent depozitat la o temperatură de cel puțin 4 grade. Permisiunea de a utiliza gelul nu este mai mult de trei ani.

Comentarii pentru admitere Enterosgelya

Tatiana: „Acesta este unul dintre cele mai bune amortizoarelor. Sunt în primele săptămâni de sarcină a mâncat brânză stătut și foarte mult le-a otrăvit. Imediat temperatura de până la 38 de grade. Medicul mi-a recomandat să salut Enterosgelya. M-am simțit imediat mai bine, a început să scadă temperatura, vărsături a avut loc, a restabili tractul gastro-intestinal. "

Zinaida „Meu de trei luni fiica otrăvit pantogam, pe care i-am atribuit la doctor. Am început să dea Enterosgel, filiala de stat sa îmbunătățit. "

Catherine: „A trebuit să merg într-o călătorie de afaceri în Asia, în cazul în care neigienice solide. Deci, Enterosgel ma salvat. "

Olga: „Enterosgel - un instrument de miracol care ma ajutat sa scape de o dermatita atopica teribilă și dureroasă. Am luat un curs de două săptămâni de tratament, și a observat imediat efectul. "

Ivan: „Am fost salvat dintr-o mahmureala teribila Enterosgel, așa că am recomandăm să luați toate după o sărbătoare bună.“

Astfel, Enterosgel - un medicament sigur și eficient, care ajuta la curatarea organismului perfect. Absorbantul este permis să ia copii și adulți, precum și în timpul sarcinii, perioada de lactație. La medicamente o mulțime de feedback pozitiv, astfel încât Enterosgel trebuie să fie în cabinetul medicina acasă. Nu uitați să-l ia cu ei într-o călătorie.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit